Růžena Mikulová - Korálky od Rozárky

 

10608302_724357580980241_5719271027731656585_o

 

Jmenuji se Růžena Mikulová a žiji v Pacově na Vysočině . Krom všelijakého tvoření, kterému se věnuji od dětství, ráda peču a zahradničím.
 
Jak to všechno začalo a pokračovalo..
Už jako malou holčičku mě ty malé skleněné potvůrky okouzlovaly. Můj tehdejší poklad se vešel do jedné plechové krabice od šeříkového mýdla (mimochodem dodnes ji mám, jen už by se mi tam můj nynější korálkový arzenál nevešel.. ) . Sem tam do krabice nějaké korálky přibyly, občas se některý nenávratně zakutálel, ale pořád to byla ta samá plechová krabice s korálky..
Když mi bylo asi 12 let byla jsem na prázdninách u tety, která se korálkováním živila. Připadala jsem si tam jak v říši divů .Mé korálkové obzory se začaly pomalu rozšiřovat Nemusím ani moc popisovat, jak moc jsem si ten čas užívala .. Odjížděla jsem tenkrát domů obtěžkaná nejen rancem korálků a všemožných komponentů ale i zasvěcená do základů ketlování a nadšená z představy, jak všechny ty poklady co nejdřív vyzkouším..
Jak šel čas ,věnovala jsem se různým ručním pracím, ale ke korálkům jsem se stále vracela, byť třeba jen na chvilku, když jsem si potřebovala vyrobit něco k nové části garderoby nebo dárek pro někoho blízkého.
Další zlom nastal na podzim v roce 2013, kdy jsem vyzkoušela techniku šitého šperku a doslova jí propadla .
Od té doby neuplynul den, který by nebyl byť jen částečně spojený s korálky .Z koníčka se stala krásná závislost, díky které tady teď píši tyto řádky ..
V lednu roku 2014 jsem byla oslovena redaktorkou časopisu KORÁLKI s prosbou o vytvoření návodu, který byl následně v březnovém čísle publikován. Od té doby svými návody přispívám do časopisu pravidelně .
Na podzim roku 2015 jsem začala spolupracovat s firmou Bijoux Components a v dubnu v roce 2017 s firmou Glass beads s.r.o., která návody zveřejňuje na svém e-shopu Glass4u.cz
 
Šperky vyrábím tak, jak cítím, většinou podle vlastních návrhů, někdy vidím korálky a už vím, co z nich vytvořím, jiné si koupím protože se mi prostě líbí a na svůj čas si teprve počkají...