Česká verze German version English version

0 Kč

Vyhledávání:

rozšířené

Indiana

Indiana

Autor : Ivana Skalská

Náramek a náušnice Indiana z nových korálků Arrow jsou šité dvěma jehlami. Doufám, že vás toto neodradí, protože jejich šití není náročné a krásně na nich vyniknou geometrické tvary. 

Materiál a pomůcky:
jehla – 2 ks
ploché kleště – nejlépe dvoje
DIAMONDUO – 16 ks (náramek) + 6 ks (náušnice) – celkem 22 ks (dále jen DD)
ARROW – 30 ks (náramek) + 8 ks (náušnice) – celkem 38 ks (dále jen A)
Ohňovky 4mm – 30 ks (náramek) + 8 ks (náušnice) – celkem 38 ks (dále jen FP4)
Ohňovky 3mm – 28 ks (náramek) + 4 ks (náušnice) – celkem 32 ks (dále jen FP3)
Rokajl Miyuki Delica 11/0 – balení 5g (dále jen MD11) (NELZE NAHRADIT TOHO 11/0)
Kroužek  – 4 ks (náramek) + 2 ks (náušnice) – celkem 6 ks
Karabinka – 1 ks
Protikroužek – 1 ks
Afroháček – 2 ks
 
Náramek
Délka náramku se zapínáním 17,7 cm; bez zapínání a kroužků 15,5 cm. Šířka 1,5 cm.
Přidáním jednoho korálku Diamonduo prodloužíte náramek o cca 1 cm.
 
Ustřihněte si nit dlouhou cca 2 m. Na oba konce navlékněte jehly. Navlékněte 1x A první dírkou, 1x DD druhou dírkou a 1x A první dírkou (dejte po celou dobu šití pozor, abyste měli DD správně lícovou a rubovou stranou) a posuňte korálky do středu nitě (obr. 1). Navlékněte na pravou jehlu 1x FP4 a prošijte A druhou dírkou, navlékněte 1x DD první dírkou a prošijte i druhé A druhou dírkou (obr. 2).
Navlékněte na levou jehlu 1x FP4 a prošijte A druhou dírkou, prošijte první dírkou DD přidané v předchozím kroku a prošijte i druhé A druhou dírkou (obr. 3). Vše dobře utáhněte. Na pravou jehlu navlékněte 1x MD11, 1x FP3, 1x MD11 a 1x A první dírkou. Prošijte DD druhou dírkou a navlékněte A první dírkou. (obr. 4).
Na levou jehlu navlékněte 1x MD11, 1x FP3, 1x MD11 a prošijte právě přidané A první dírku, DD druhou dírkou a druhé právě přidané A první dírkou. (obr. 5). Kroky 2-5 opakujte do požadované délky. V mém případě jsem použila 16 DD. Okraje se trochu vlní, ale nebojte se, budete je ještě prošívat. TOHO jsou rozměrově větší, proto jimy nejdou Miyuki Delica nahradit.
Po dosažení potřebné délky nitě vychází z druhé dírky korálků A (obr. 6,7).
Nyní zpevníte okraje náramku. Levou jehlou prošijte FP4, MD11, FP3 a MD11 (obr. 8). Krok 8 opakujte po celé délce náramku. Prošijte i poslední zbývající FP4. Šití můžete v průběhu prošívání zajistit několika uzlíky. Stejně postupujte i pravou jehlou. Nyní máte náramek zpevněný, nitě vychází z posledních korálků FP4. (obr. 9). Konce zapošijte a odstříhněte.
Do volných dírek koncových DD navlékněte pomocí dvojích kleští kroužek a pomocí druhého kroužku připevněte karabinku a protikroužek (obr. 10). Nyní máte hotový náramek (obr. 11).
A máte-li chuť, můžete se pustit ještě do výroby náušnic.
 
 
 
 
 

 

Náušnice

Délka náušnic s afroháčky 4,5 cm, šířka 1,5 cm. 

Ustřihněte si nit dlouhou cca 50 cm. Na oba konce navlékněte jehly. Navlékněte 1x A první dírkou, 1x DD druhou dírkou a 1x A první dírkou (dejte po celou dobu šití pozor, abyste měli DD správně lícovou a rubovou stranou) a posuňte korálky do středu nitě (obr. 1). Navlékněte na pravou jehlu 1x FP4 a prošijte A druhou dírkou, navlékněte 1x DD první dírkou a prošijte i druhé A druhou dírkou (obr. 2).

Navlékněte na levou jehlu 1x FP4 a prošijte A druhou dírkou, prošijte první dírkou DD přidané v předchozím kroku a prošijte i druhé A druhou dírkou (obr. 3). Vše dobře utáhněte. Na pravou jehlu navlékněte 1x MD11, 1x FP3, 1x MD11 a 1x A první dírkou. Prošijte DD druhou dírkou a navlékněte A první dírkou. (obr. 4).

Na levou jehlu navlékněte 1x MD11, 1x FP3, 1x MD11 a prošijte právě přidané A první dírkou, DD druhou dírkou a druhé právě přidané A první dírkou. (obr. 5). Navlékněte na pravou jehlu 1x FP4 a prošijte A druhou dírkou, navlékněte 1x DD první dírkou a prošijte i druhé A druhou dírkou (obr. 6).

Navlékněte na levou jehlu 1x FP4 a prošijte A druhou dírkou, prošijte první dírkou DD přidané v předchozím kroku a prošijte i druhé A druhou dírkou (obr. 7). Vše opět dobře utáhněte. Oba konce nitě vychází z druhé dírky A (obr. 8).

Prošijte postupně všechny korálky po stranách náušnice (FP4, MD11, FP3, MD11 a FP4). Nyní máte náušnici ušitou, nitě vychází z posledních korálků FP4. (obr. 9). Oba konce nitě zapošijte, odstříhněte a máte hotovo (obr. 10).

Stejně ušijte i druhou náušnici. Plochými kleštěmi za pomoci kroužku připevněte k náušnicím afroháčky. A máte hotovo (obr. 11).

TIP

Pod ušitou náušnici můžete zavěsit na kroužek například jazýček.

Přeji příjemné tvoření.

Ivana Skalská

Provozovatel
 • Glass beads, s.r.o.
  Pelechov 59
  468 22 Železný Brod
 • IČO: 25485636
  DIČ: CZ25485636
 • Tel.: 483 390 228
 • E-mail:
  HOT-LINE
 • Glass beads, s. r. o. je tradičním předním výrobcem českých skleněných korálků, perlí a bižuterie. U nás nakoupíte kvalitní korálky za nejvýhodnější ceny!

Partneři
Platební metody