Česká verze German version English version

0 Kč

Vyhledávání:

rozšířené

NÁVODY NA KORÁLKOVÁNÍ

 

Není divu, že je v dnešní době velký zájem o korálky, jejich tradice trvá již několik tisíc let. V dávných dobách však sloužily k jinému účelu. Měly funkci platidla a taktéž se využívaly k náboženským obřadům. My však žijeme v současnoti, a proto vám představíme základní techniky, s kterými pro vás bude korálkování skvělou zábavou a inspirativní aktivitou.

Existují různé metody, díky nimž si každá žena může vyrobit originální šperk. Techniky se liší jak náročností, tak i použitým materiálem. Z velkého výčtu jsme vybrali následující techniky korálkování, jimiž se můžete inspirovat:
 

Tradiční navlékání
 

Tento princip zná jistě každý. Podstatou je pouze navlékání korálků na nit, což není nikterak obtížné. Použijte například korálky s písmenky a vytvořte si tak zajímavý nápis. Může jít o vaše jméno nebo jméno dítěte. Pokud chcete zvolit něco decentnějšího a třeba i více tematického pro nynější období, sáhněte po korálcích ve tvaru podzimních lístečků. Lístečky kombinujte se srdíčky, koblihami nebo vinutými perlami. Jistě z těchto rozličných variací vzejde krásný šperk.
 
 
Korálky srdíčka

 

Trojrozměrné korálkování
 

Přiznáváme, že jde o složitější techniku. Nicméně výsledek stojí opravdu za vyvinutou námahu. Metodou trojrozměrného korálkování vytvoříte z korálků 3D výrobky jako jsou například zvířátka, postavičky nebo znamení zvěrokruhu. Výborně se pro tuto metodu hodí rokajl o velikosti 2,0 mm.


Šití šperků
 

Z uvedených technik je šití šperků nejsložitější metodou korálkování. Zde nejde už o pouhé navlékání korálků na nit, ale vytváří se originální náušnice, náramky, čelenky a jiné bižuterní doplňky. Potřebujete však trochu zručnosti a zkušeností, což je pouze otázkou vůle a chuti. Věříme, že váš výsledný šperk bude učarující.


Návod na šití šperků
 

Každá žena touží dotvořit svůj outfit doplňky, které budou originální a za rozumnou cenu. Šaty musí být zkrátka podle jejích představ. To vše umožňuje technika šití šperků. S trochou zručnosti to zvládne každý. Nejprve začněte od základu. Právě proto vám nyní představíme návod na korálkování tzv. Cihlového stehu, což je vlastně první řada.

Připravte si rokajl, jelikož jsou pro tento základní steh nejvhodnější. Naberte na vlasec dva korálky a protáhněte je nazpět stejným směrem. Nyní srovnejte druhý korálek tak, aby oba korálky ležely pěkně vedle sebe a vlasec byl v poloze, kdy opouští druhý korálek směrem dolů. Poté navlékněte třetí korálek na vlasec, protáhněte jehlu druhým korálkem shora dolů a třetím korálkem opačným směrem tzn. zespodu nahoru. Naberte čtvrtý korálek a proveďte výše uvedený krok, ale v opačném pořadí – tzn. třetím korálkem provléknete čtvrtý zezdola nahoru a čtvrtým seshora dolů.


Návod na výrobu náušnic z korálků


Právem se říká, že náušnice dělají ženu. Pojďte se tedy společně začíst do návodu a vyzkoušejte něco nového a jedinečného.


Na výrobu jednoho páru náušnic potřebujete:


8 fialových kulatých perlí – voskovek, velikost 10 mm
18 žlutých práskaných korálků – práskaček, velikost 6 mm
16 krystalových práskaných korálků – práskaček, velikost 6 mm
8 fialových mačkaných korálků – perle, velikost 6 mm
42 žlutých rokajlů, velikost 3 mm
16 krystalových rokajlů, velikost 2 mm
ketlovací (očkovou) jehlu
vlasec
afroháčky na náušnice

korálky glass4u

Postup výroby náušnic:


Barvu bižuterních komponentů necháme na vaší fantazii a vkusu. My jsme si vybrali barevnou kombinaci fialové, bílé a žluté. Každou skupinku korálků rozdělte na polovinu, abyste získali počet korálků pro jednu náušnici. Začněte od rokajlů velikosti 3 mm. Střídejte postupně 1 rokajl 3 mm, 1 fialovou kulatou perli – voskovku, opět 1 rokajl 3 mm, 2 žluté práskané korálky a poté opět navlékněte 1 rokajl velikosti 3 mm. Takto pokračujte až navléknete všechny druhy korálků. Mějte na paměti, že se stále jedná o výrobu jedné náušnice. Nyní si vezměte ketlovací jehlu s ouškem a provlékněte ji mezi druhou skupinou žlutých korálků. Vyberte si tvrdší kvalitnější jehlu, aby se vám s ní lépe pracovalo. Jakmile navléknete celou řadu, provlékněte vlasec opět skupinou rokajlů velikosti 3 mm, fialovými kulatými perlami o velikosti 10 mm a rokajlem o velikosti 3 mm.

Poté navlékněte střídavě 1 rokajl velikosti 2 mm, 1 x bílých práskaných korálků o velikosti 6 mm, 2 x rokajl o velikosti 2 mm a následně střídavě 4 fialové kulaté perle s 3 rokajly o velikosti 2 mm. Vnitřní skupinku opakujte tak dlouho, až dojdete k druhému konci vlasce. Až teď vlasec u jehli ustřihněte. Nyní se můžete věnovat skupince fialových kulatých perlí velikosti 10 mm, které opět provlékněte vlascem. A první vnitřní část je hotová.

Náušnice dokončíte utáhnutím vlasce, kde uděláte uzlíky. Abyste měli jistotu, že se uzlíky nerozvážou, můžete je ještě upevnit lepidlem. Volné konce protáhněte asi třemi korálky a ustřihněte je. Na ketlovací (očkovou) jehlu s ouškem navlékněte 1x žlutou práskanou korálku o velikosti 6 mm a 1 x rokajl o velikosti 2 mm. Poté vytvořte ketlovacími kleštěmi očko a zavěste nášnice na afroháček.

 

Provozovatel
 • Glass beads, s.r.o.
  Pelechov 59
  468 22 Železný Brod
 • IČO: 25485636
  DIČ: CZ25485636
 • Tel.: 483 390 228
 • E-mail:
  HOT-LINE
 • Glass beads, s. r. o. je tradičním předním výrobcem českých skleněných korálků, perlí a bižuterie. U nás nakoupíte kvalitní korálky za nejvýhodnější ceny!

Partneři
Platební metody